Yra daug kriterijų, kuriuos reikia apsvarstyti perkant naują buitinį prietaisą. Atrodo, kad energijos vartojimo efektyvumas yra ypač svarbus, nes nuolat didėja elektros energijos kainos. Nors aukštesnės energijos vartojimo efektyvumo klasės prietaisai gali būti brangesni, juos verta įsigyti, jei ketiname juos kasdien naudoti.
Energijos efektyvumo klasė: ką tai reiškia?
Kiekvienas energiją naudojantis įrenginys yra vertinamas pagal energijos vartojimo efektyvumo klasę nuo G, kuri rodo didžiausią elektros energijos suvartojimą, iki A +++, o tai rodo mažiausią suvartojimą. Dauguma šiandien parduodamų buitinių prietaisų yra nuo A iki A+++. Tai dėl jų pagerintų parametrų: kuo didesnis energijos vartojimo efektyvumas, tuo daugiau pliusų. Gamintojas taip pat turėtų nurodyti metinį elektros energijos suvartojimą kilovatvalandėmis (kWh), kad vartotojai galėtų lengviau pasirinkti.
Iki 40% mažiau energijos
Darbščiausi buitiniai prietaisai namuose yra šaldytuvai ir šaldikliai. Jie yra nuolat prijungti, taigi pasirenkant didesnę energijos vartojimo efektyvumo klasę galima žymiai sumažinti sąskaitas už elektros energiją. Hansa šaldytuvai, kurių energinio naudingumo klasė yra A ++, sutaupo iki 30%, o tos pačios klasės šaldikliai sutaupo iki 40% elektros energijos, palyginti su A klasės buitiniais prietaisais.
Ar energijos efektyvumas yra visada svarbus?
Žinoma, ne kiekvienas buitinis prietaisas turi būti labai energiją tausojantis, viskas priklauso nuo to, kaip dažnai jis naudojamas. Daugelis šeimų su vaikais turėtų apsvarstyti galimybę pirkti veiksmingesnę skalbimo mašiną, indaplovė, įvertintą A ++ ar A +++, yra gera idėja, jei reguliariai rengiame vakarėlius. Hansa indaplovė, turinti A ++ energijos vartojimo efektyvumo klasę, suteikia 70 laisvų ciklų per metus.
Jei šeima labai trokšta valgyti sveikai, taip pat galima ieškoti energiją taupančios orkaitės. Kasdieniniai patiekalai yra ne tik tam, kad visi būtų sveiki ir laimingi, bet ir galimybė taupyti.