6 išbandyti ir patikrinti patarimai dėmių išėmimui

1. Plovikliai


Paprasčiausias būdas pašalinti dėmes yra naudoti stiprų ploviklį.  Pilkite jį tiesiai ant dėmių arba tiesiai į skalbimo mašiną kartu su skalbimo milteliais. Kai kurios skalbimo mašinos turi funkciją, leidžiančią papildomai maišyti vandenį plovikliu. Aqua Stream funkcija Hansa skalbimo mašinose padidina dėmių išėmimo galimybes.

2. Šaltas vanduo


Naudinga šalinant kiaušinių, ledų ir jogurto dėmes. Tiesiog sudėkite drabužius į dubenį užpilkite šaltu vandeniu ir palikite 30 minučių. Kalbant apie pieno pagrindo dėmes – niekada nenaudokite šilto vandens, todėl, kad jis gali sutraukti baltymus ir dėmę bus sunkiau pašalinti.

3. Verdantis vanduo

Arbatos ir kavos sudėtyje yra taninų, stiprių natūralių rauginimo medžiagų, kurias sunku pašalinti iš drabužių. Viskas, ką galima padaryti - tai naudoti verdantį vandenį. Sudėkite dėmėtus drabužius į dubenį su verdančiu vandeniu ir palikite kuriam laikui. Nenaudokite muilo šalindami tokias dėmes, jis tik pablogins padėtį.


4. Vanduo + skalbimo skystis


Tai geriausias mišrių dėmių šalinimo būdas, įskaitant saldumynus, padažus ar kosmetiką. Suvilgykite dėmę skalbimo skysčiu ir sumaišykite šaltą vandenį su skalbimo skysčiu. Taip pat galima pamerkti skalbinius į šaltą vandenį su plovimo skysčiu.


5. Citrinos rūgštis

Puikiai tinka džiovintų vaisių dėmėms šalinti. Sumaišykite 3-4 šaukštus citrinos rūgšties su nedideliu vandens kiekiu ir pamerkite dėmėtus drabužius į šį tirpalą. Šviežių vaisių dėmes galima pašalinti iš karto pamerkus drabužį į karštą vandenį.


6. Talko milteliai ir benzinas

Tai tikri riebalų dėmių žudikai. Viskas, ką turime padaryti, yra pabarstyti dėmę talko milteliais, palaukti 20 minučių ir tada nušluostyti talką. Taip pat galima įtrinti šiek tiek benzino į dėmę. Galiausiai turite įdėti drabužius į skalbimo mašiną ir paleisti reikiamą programą. Kai kurios Hansa skalbimo mašinos palaiko dažniausiai naudojamas programas pasirinktuose nustatymuose.

Rekomenduojamos prekės